Türkiye Cumhuriyeti

Frankfurt Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Türk Toplumunun Değerli Mensupları,


Sitemizin Kıymetli Ziyaretçileri,


15 Şubat 2017 tarihi itibariyle görevime başlamış bulunuyorum. Üstlendiğim bu onurlu görev vesilesiyle sizlere hizmet verecek olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyorum.


Konsolosluk hizmetlerinin özenli, hızlı ve sonuç üretici biçimde sunulması; eğitim, bilim, kültür, ekonomi ve ticaret başta olmak üzere birçok alanda Türkiye ile Hessen Eyaleti’ni kapsayan görev bölgemiz arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve ülkemizin etkin bir şekilde tanıtılması, Başkonsolosluğumuzun temel hedefleri arasında yer almaktadır. Toplumumuz ile Başkonsolosluğumuz arasındaki etkileşim ve dayanışmanın artırılması da önceliğimiz olacaktır. 


Bu çalışmalarımıza, sizlerin de fikirlerinizle, yönlendirmelerinizle ve aktif katılımınızla güç katacağınıza yürekten inanıyorum. Bu çerçevede, hizmetlerimizle ilgili olabilecek görüş ve tavsiyelerinizi, gerek doğrudan, gerek Başkonsolosluğumuzun iletişim araçlarını kullanmak suretiyle bizlerle paylaşmanızdan memnuniyet duyacağımı özellikle belirtmek isterim. Tavsiyeleriniz, konsolosluk işlemlerinin eksiksiz yürütülmesine ve hizmet kalitemizin yükseltilmesine yönelik çabalarımızda bizim için yol gösterici olacaktır.


Konsolosluk işlemleri hakkında bilgi edinmek ve bazı işlemlere yönelik randevu almak için e-konsolosluk uygulamasının (www.konsolosluk.gov.tr
) hizmetinize sunulduğunu bu vesileyle paylaşmak isterim. Ayrıca, Dışişleri Bakanlığımız bünyesindeki Konsolosluk Çağrı Merkezi de (+49 30 30 80 70 90 ) 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.


Bunların yanında, Başkonsolosluğumuzun kapılarının tabiatıyla sizlere daima açık olduğunu, konsolosluk işlemlerinizin ilgi ve özenle yerine getirilmesi gayreti içinde olacağımızı,  Almanya’daki Türk toplumunu ilgilendiren tüm konularda ve sivil toplum faaliyetlerinizde ihtiyaç duyabileceğiniz desteği her zaman yanınızda bulacağınızı özellikle vurgulamak istiyorum.


Bu duygu ve düşüncelerle, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor, şahsım ve Başkonsolosluğumuzun tüm çalışanları adına en iyi dileklerimi sunuyorum.


Burak Karartı
Başkonsolos